Nowoczesna architektura : OMA rozpoczyna kampanię na nowym kampusie Chu Hai College w Hong Kongu

OMA Przełomowe dzieło ma miejsce dzisiaj w nowym kampusie Chu Hai College of Higher Education w Hongkongu, zaprojektowanym przez OMA.
Kampus ułatwi spotkania między studentami z różnych działów w zielonym otoczeniu i zaoferuje nową tożsamość uczelni.
Kampus otworzy swoje podwoje w 2013 roku.
Więcej zdjęć i pełne informacje prasowe po przerwie.
Odpowiedzialny za partnera David Gianotten komentuje: Jesteśmy podekscytowani tym wyjątkowym projektem, który zapewni 4000 uczniom nowe, inspirujące i przyjazne środowisko do nauki.
Jesteśmy zaszczyceni, że jesteśmy częścią tego nowego kampusu w Hongkongu.
Kampus, o powierzchni całkowitej 28 000 m2, składa się z dwóch równoległych budynków poziomych, z których każda ma osiem pięter i oferuje elastyczne przestrzenie dla klas, pracowni i biur.
Dwie płyty połączone są wspólnymi urządzeniami, takimi jak biblioteka, kafeteria, siłownia i sale wykładowe.
Na szczycie zacieniony obszar stopni, platform i pochylni działa jako system cyrkulacyjny pomiędzy różnymi obiektami edukacyjnymi i społecznymi.
Napowietrzona fasada strukturalna zapewnia wizualną spójność kampusu i umożliwia zarówno oglądanie wewnętrznych elementów budynków, jak i od wewnątrz widok na Castle Peak Bay, morze i okoliczne wzgórza.
Płyty są zorientowane na maksymalizację naturalnej wentylacji, zmniejszając zapotrzebowanie na klimatyzację i przyczyniając się do wydajnego, zrównoważonego projektowania.
.
OMA OMA, wraz z Leigh & Orange Architects, wygrała konkurs na nowy kampus w styczniu 2010 r.
Obecnie biura OMA w Hongkongu nadzorują również, między innymi, nową siedzibę CCTV w Pekinie, Giełdę Papierów Wartościowych w Shenzhen oraz Centrum Performing Arts w Taipei.
CCTV i Shenzhen Stock Exchange mają zostać ukończone w 2012 roku, a przełomowe centrum Taipei Performing Arts Center zaplanowano na styczeń 2012 roku.
[przypisy: olx zduńska wola, bejce do drewna, olx słupca ]

Powiązane tematy z artykułem: bejce do drewna olx słupca olx zduńska wola