Nowoczesna architektura : Kaohsiung Port and Cruise Service Center Wniosek / JET Architecture, CXT Architects & amp; Archasia Design Group

JET Architektura we wspólnym przedsięwzięciu z CXT Architects i Archasia Design Group zdobyła wyróżnienie dla Międzynarodowego Konkursu Portu i Rejsu Kaohsiung we wrześniu 2010 roku.
Ich wpis,.
Openair ,.
awansował do pierwszej piątki, przenosząc program do drugiego etapu konkursu.
Teraz zdecydowali się przesłać zgłoszenie konkursowe do Międzynarodowego Konkursu Portu i Rejsów Kaohsiung na Azure.
AZ AWARDS, pierwszy doroczny międzynarodowy konkurs magazynu, uznający doskonałość w projektowaniu.
Projekt został wybrany jako finalista nagród AZ AWARDS w kategoriach Pojęcia niezabudowane konkursy i kwalifikuje się do nagród AZ People.
S Choice Awards.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Dalszy sukces Tajwanu jako jednej z najważniejszych gospodarek Azji polega na zdolności miast do adaptacji i ewolucji w celu konkurowania w globalnej sieci handlowej.
Będąc jednym z najstarszych miast Tajwanu i będąc głównym azjatyckim portem morskim, Kaohsiung umieszcza najwyższą rangę miast, które będą wpływać na przyszłą trajektorię Tajwanu.
Widok dokowania statków Udany hosting Światowych Igrzysk w 2009 r.
był kamieniem milowym na ambitnym planie Kaohsiung, który przekształcił się z historycznego miasta portowego w międzynarodową metropolię i narodowy, współczesny, kulturalny ośrodek.
Potencjał transformacyjny przedstawiony przez Kaohsiung jest świadectwem miasta, którego mieszkańcy są praktyczni, zaradni i przystosowują się do sił zmian; w okresie powojennym miasto odniosło sukces w wykuwaniu przemysłu stalowego z ruin szkieletu samego portu.
widok z boku portu W ostatnich latach Kaohsiung stał się gorącym miejscem, w którym tajwańscy filmowcy opierali swoje filmowe eksploracje.
Ich filmy uchwyciły charakterystyczną osobowość miasta w okresie przejściowym; spokojne miasto; miasto związane z morzem; miejsce podtrzymywane przez dziedzictwo przemysłowe; miasto wkraczające w erę postindustrialną.
Te wyjątkowe cechy i linia miejska wyznaczają Kaohsiung z dala od innych tajwańskich regionów i zdecydowanie umieszczają swoje ambicje w panteonie takich wielkich metropolii jak Nowy Jork, Londyn i Szanghaj.
port widok statek przybycie Concept centrum transport na zewnątrz hala przylotów Openair stara się uchwycić ducha Kaohsiung, tego tętniącego życiem miasta, w zmysłowej formie portu i centrum obsługi rejsów.
Łącząc tradycyjne techniki pasywnej energii z nowoczesną wynalazczością i technologiami, Openair przyjmuje klimat subtropikalny poprzez serię otwartych i zamkniętych przestrzeni.
Terminal zajmuje pozycję między miastem a morzem, zapewniając zapierające dech w piersiach widoki na każdą z nich i ułatwiając nieskrępowany ruch pomiędzy tymi sferami flankującymi.
Koncepcja architektoniczna widok z lotu ptaka Na poziomie elementarnym port i centrum rejsowe mają na celu ułatwienie ruchu pasażerów, turystów i klientów, zarówno w kraju, jak i na świecie.
Działa również jako katalizator, który pobudza nabrzeże Kaohsiung do wykorzystywania współczesnej architektury w celu poprawy łączności publicznej oraz zaspokojenia potrzeb kulturalnych i rekreacyjnych miasta.
Nowy terminal stanie się kultową bramą do Kaohsiung i stanie się centralnym punktem nowej, tętniącej życiem dzielnicy nabrzeża.
Światło, wiatr i otwartość antena miasta Ten projekt bada możliwości i implikacje przestrzeni otwartego powietrza w kontekście współczesnej technologii terminalowej i projektowania.
Wierzymy, że poprzez strategiczną interwencję i lokalizację pasywnych elementów, starannie zaplanowana otwartość jest odpowiednia dla projektu wodnego z klimatem Kaohsiung.
To odważne podejście ustanowi nowy standard ekologiczny we współczesnym projektowaniu budynków użyteczności publicznej.
Zainspirowany morską anteną z miasta Tektoniczna artykulacja Openair, terminalu promów i statków wycieczkowych, inspirowana jest morską scenerią i oczekiwaniem towarzyszącym przybyciu statków z odległych wybrzeży, gdy wznoszą się nad dalekim horyzontem i przyciągają do portu w nowej krainie.
Estetyczna ekspresja przypomina kontrast zarysowanego kadłuba z szerokim niebem i toczącym się morzem.
Architekci: JET Architecture, CXT Architects, Archasia Design Group Lokalizacja: Kaohsiung, Taiwan Współpracownicy: FRONT.
Konsultant ds.
Budowania elewacji, Gehry Technologies.
Konsultant ds.
Modelowania informacji o budynku, programowanie IDEE.
lokalny MEP Engineering, Ken Greenberg.
Doradca urbanistyczny, Lightemotion.
Projektanci oświetlenia, Opresnik Engineering Consultants.
Konsultant ds.
Zrównoważonego rozwoju, Malone Chang Architects.
miejscowy konsultant ds.
krajobrazu i planowania, Royal Haskoning.
Cruise Terminal Consultant, SU International.
lokalny konsultant ds.
ruchu drogowego i transportu, TH Tsai and Associates.
lokalny inżynier budowlany, Thornton Tomasetti.
Inżynier konstrukcyjny, Transsolar.
[hasła pokrewne: zabudowa zagrodowa, nasady kominowe dymowe, piec zgazowujący drewno ]

Powiązane tematy z artykułem: nasady kominowe dymowe piec zgazowujący drewno zabudowa zagrodowa