Budownictwo wczoraj i dzis : In Progress: Hostel, Company Retreat and Training Center / Zoka Zola Architecture + Urban Design

Zoka Zola jest firmą architektoniczną, która jest zainteresowana wysokim stopniem optymalizacji, która jest wynikiem serii wynalazków.
podobnie jak wynalazki i optymalizacje prowadzące do lotu człowieka od wczesnych szybowców i latających maszyn do samolotu.
gdzie cechy, kształt i wykorzystanie każdego elementu są ściśle powiązane z każdym innym elementem.
Tam, gdzie każdy element można cieszyć się samodzielnie, a jednocześnie jest istotną częścią całego zgromadzenia.
Te wynalazki w zakresie optymalizacji przyczyniają się do tworzenia użytecznych strategii w architekturze, ponieważ każdy zespół jest zoptymalizowany pod kątem bardzo specyficznych warunków.
Podczas gdy ten wysoki stopień.
Optymalizacji.
nie jest jeszcze traktowany poważnie jako cel architektoniczny, wierzy, że stanie się celem przyszłych architektów ze względu na rosnącą świadomość naszych dostępnych zasobów i ich zastosowań, ostatecznie czyniąc warunki.
wydajnymi.
i.
zoptymalizowany.
wspólne miejsce.
Ten projekt rozwija szereg kroków w kierunku optymalizacji poprzez architektoniczną formę naturalnej wentylacji budynku.
Architekt: Zoka Zola Architektura + Urban Design Lokalizacja: południowochińskie MEP i konstruktor: Arup Estimator kosztów: Rider Levett Bucknall Klient chce korzystać z hostelu jako ośrodka szkoleniowego i rekolekcji rodzinnych dla pracowników korporacyjnych, a także będzie regularnie odwiedzany przez różne użytkowników, takich jak organizacje młodzieżowe oraz osoby starsze i niepełnosprawne.
Projekt będzie wizytówką zaangażowania klienta w ochronę środowiska, a także najbardziej ekologiczny budynek w okolicy.
Wszystkie 24 wymagane sypialnie znajdują się na jednym piętrze nad ziemią, zapewniając lepszą wentylację i bezpieczeństwo.
Wspólne przestrzenie, takie jak restauracja, bar, salon i sale konferencyjne są na poziomie gruntu; w ten sposób zintegrowany z przestrzeniami zewnętrznymi na terenie i terenach otaczających, w tym z basenem i miejscami do grillowania.
renderowanie-widok z południowego-zachodu Wszystkie 24 wymagane sypialnie znajdują się na piętrze nad parterem dla lepszej wentylacji i bezpieczeństwa, podczas gdy wspólne przestrzenie są na poziomie gruntu, w ten sposób zintegrowane z zewnętrznymi miejscami na terenie i otaczających terenach.
rendering-widok z basenu Południowe Chiny mają klimat subtropikalny podobny do większości wschodnich Chin, południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych i innych rejonów świata.
Gorący lub ciepły i wilgotny klimat można się spodziewać przez większą część roku.
sekcja powietrza południowo-zachodnia Bryza morska z południa w dzień, a bryza lądowa z północy nocą przesuwa się nad koronami drzew tego miejsca, które jest zagnieżdżone w lesie.
Schroniska o szczegółach w schronisku Orientacja budynku na wschód i zachód zapewnia zminimalizowane zyski ciepła, zapewniając najlepszą ekspozycję na ruch powietrza.
Podniesiony dach rzuca cień na budynek, chroni bambusową konstrukcję przed deszczem i działa jednocześnie jako wyrafinowany i zoptymalizowany chwytacz wiatru i komin.
Z funkcjonalnego punktu widzenia dach pomaga wciągnąć wiatr do budynku i zasysa z niego ciepłe powietrze.
Kształt dachu rozszerza się na krawędziach, a tym samym zwiększa ilość pochłanianego wiatru, ułatwiając odciąg powietrza po przeciwnej stronie budynku.
Wewnętrzne szyby powietrza rozprowadzają powietrze do wszystkich zamkniętych sypialni i łazienek, a także do zamkniętych i otwartych wspólnych obszarów pod i wokół budynku.
Ponieważ kierunek wiatru zmienia się w nocy (północne wiatry) i dzień (południowy wiatr), system kanałów powietrznych jest specjalnie zoptymalizowany do chłodzenia budynku w każdym okresie czasu.
Brak wentylacji jakiejkolwiek przestrzeni w budynku w dowolnej części dnia nie był możliwy.
model Budynek został zaprojektowany w celu osiągnięcia zerowej emisji CO2 we współpracy z Arup Engineering.
rendering Ten projekt oferuje ekscytującą możliwość ponownego wprowadzenia bambusa jako realnego materiału do współczesnego budynku.
Bambus był tradycyjnie używany w Azji do budowania dwukondygnacyjnych struktur, ale wypadł z łaski wraz z powstaniem nowoczesnych materiałów przemysłowych.
Wiele właściwości bambusa sprawia jednak, że jest to bardziej ekologiczny wybór, a pionierska struktura bambusów przyczyniłaby się do światowego wysiłku w celu osiągnięcia tego rodzaju zrównoważonej konstrukcji budynku.
Bambus znany jest z bardzo niskiej energii ucieleśnionej, a także z tego, że jest prawdopodobnie najbardziej odnawialnym materiałem budowlanym.
jest dojrzały jako materiał budowlany po osiągnięciu 3.
5 lat i może rosnąć w dużej gęstości i koncentracji.
Ponieważ jeden z najlepszych rodzajów bambusa do budowy jest rodzimy dla tego regionu, jego dostępność i łatwość transportu na miejsce przyczyniają się do jego niskiej energii.
Bambus ma również minimalną masę termiczną, co jest wymogiem zrównoważonego budownictwa w klimacie tropikalnym i subtropikalnym.
Wszystkie rolety, żaluzje, wykończenia i meble są również wykonane z bambusa.
Poza swoimi ściśle funkcjonalnymi zastosowaniami, bambus
[więcej w: jaki komin do kominka, olx zduńska wola, deska na ogrzewanie podłogowe ]

Powiązane tematy z artykułem: deska na ogrzewanie podłogowe jaki komin do kominka olx zduńska wola