Budownictwo i architektura : Powiększenie i odnowienie szkoły opieki zdrowotnej w Hogeschool Gent / Marc Koehler Architects

Widok z parku Marc Koehler Architekci i ich zespół wygrał konkurs na rozbudowę i remont Campus Vesalius w Hogeschool Gent.
Projekt jest częścią Open Call 19, organizowanego przez Vlaams Bouwmeester w 2010 roku i opracowanego przez Delva Landscape Architects, Import Export Architecture, Daidalos, STBViaene i Less is More inżynierii.
Więcej zdjęć i pełne informacje prasowe po przerwie.
Ze względu na stały wzrost liczby studentów w ostatnich latach, wydział medyczny Hogeschool Gent potrzebuje dodatkowych audytoriów i pomieszczeń do cyrkulacji.
Istniejący budynek szkolny pochodzi z 1974 r., A ironicznie.
Cierpi na typowe objawy chorego budynku ., takie jak brak świeżego powietrza, światło dzienne, przestrzeń zewnętrzna i interakcje społeczne.
Zaproponowaliśmy całkowite.
Uzdrowienie.
plan budynku i witryny, która zajmuje się wszystkimi tymi aspektami.
widok z lotu ptaka centralne audytorium na południe Nasz plan koncentruje się nie tylko na proponowanej strefie rozszerzenia z tyłu starego budynku, ale zamiast tego wstawia widownię prosto do serca starego budynku, zasilając ją od wewnątrz.
Tworzymy sytuację, w której wszyscy zyskują, wykorzystując nowe audytorium, aby poprawić wydajność zrównoważonego rozwoju istniejącego budynku.
Interwencje funkcjonują jako rodzaj ominięcia, reorganizacji budynków.
obieg i system energetyczny, aby zwiększyć ogólne poczucie komfortu, aby oszczędzać energię i wprowadzać nowe społeczne przestrzenie do nauki w całym budynku.
zobacz centalną audytorium z zachodniego patio Zgodnie z mottem: zdrowy umysł w zdrowym ciele , uważamy, że nauczanie opieki zdrowotnej zaczyna się od pokazania, jak zdrowe szkoły mogą wyglądać i zachowywać się jak: architektura jako inspirator.
Architekci: Marc Koehler Architekci Lokalizacja: Gen, Belgia Klient: Hogeschool Gent Zespół projektowy: Marc Koehler, Ramon Acha, Willem Baalbergen, Tjerk de Boer, Carlos Moreira, Miriam Tocino Lokalni doradcy / współpracownicy: Import Export Architecture, Daidalos, Mniej znaczy więcej inżynierii , STB Architekt krajobrazu Viaene: Delva Architekci krajobrazu: dzięki uprzejmości Marc Koehler Architekci zobacz centralne audytorium z tarasu na dachu
[przypisy: piec zgazowujący drewno, ranking kotłów, bejce do drewna ]

Powiązane tematy z artykułem: bejce do drewna piec zgazowujący drewno ranking kotłów