Budownictwo i architektura : Eroding the Edge: Urban Landscape w Kijowie Competition / INDEX Architecture

Dzięki uprzejmości INDEX Architecture Australijska praktyka INDEX Architecture znalazł się na liście finalistów konkursu Urban Landscape w Kijowie na Euro 2012 .
zawody.
Konkurs, który został niedawno zakończony na CANaction 2011 Architecture Festival w Kijowie, szukał propozycji rozwiązania niektórych utajonych problemów miejskich, z jakimi boryka się dzisiejsze miasto, i zaproponował rozwiązania, które można by zrealizować przed meczem EURO 2012, na którym Ukraina jest -hosting z Polską.
Propozycja INDEX miała na celu ponowne połączenie miasta Kijowa z jego nabrzeżem i rzeką Dniepr w projekcie zwanym.
Eroding the Edge ..
Czytaj więcej po przerwie.
.
Eroding the Edge.
dąży do załamania i zatarcia bariery między Kijowem a Dnieprem, który utracił swoje historyczne znaczenie, ponieważ kiedyś odegrał ważną rolę w rozwoju gospodarczym i kulturalnym Kijowa.
Wzdłuż wału prowadzącego do wody znajduje się duża sieć zabytków, zabytków, parków i atrakcji turystycznych.
Dziś towarzyszy mu wielka droga ekspresowa biegnąca wzdłuż zachodniego brzegu.
Dzięki uprzejmości INDEX Architecture Masterplan identyfikuje kluczowe punkty w całym obszarze, które zapewniają możliwości łatwego połączenia od brzegu miasta do nabrzeża.
Na końcu tych połączeń znajduje się szereg nowych stref przedniego ruchu rzecznego, w tym kąpiele rzeczne, lodowisko / arena, dzielnica rozrywki nocnej, parkingi i diabelski młyn.
Te nowe punkty węzłowe połączone są wzdłuż rzeki odnowionym tramwajem turystycznym i nowym autobusem wodnym.
Dzięki uprzejmości INDEX Architecture W ramach projektu INDEX szczegółowo przeanalizował, w jaki sposób plan ten mógłby zostać uchwalony na placu Poshtova, obszarze na północ od miasta połączonego z górnym miastem kolejką linową.
Propozycja podzielona jest na dwa etapy.
Najpierw skromna interwencja krajobrazu miejskiego w czasie do turnieju piłkarskiego EURO 2012, w tym zaprojektowana publiczna misa na samym placu, promenada nad brzegiem morza i seria małych pawilonów zapewniających sprzedaż detaliczną, informacje i publiczne toalety.
Dzięki uprzejmości INDEX Architecture Beyond 2012 plac zostanie skonfigurowany z uwzględnieniem kładki dla pieszych łączącej autostradę Naberzhne, łączącej plac z rzeką i oferującej szereg nowych butikowych punktów sprzedaży, barów, restauracji i punktu widokowego nad Dnieprem.
Rzeka.
Dzięki uprzejmości INDEX Architecture Architects: INDEX Architecture Lokalizacja: Kiev, Ukraine Status: Shortlisted Project Year: 2011 Design Team: John Doyle, Laura Mártires
[patrz też: centrobud, ranking kotłów, olx zduńska wola ]

Powiązane tematy z artykułem: centrobud olx zduńska wola ranking kotłów