Architektura i nowoczesne budownictwo – Pomnik narodowy oznaczający zwycięstwo Armii Czerwonej nad nazistowskimi Niemcami / TheHeder Partnership

Dzięki uprzejmości rządu TheHeder Partnership Israel, za zgodą rządu rosyjskiego, zaproponowano wzniesienie pomnika, który miałby oznaczać zwycięstwo Armii Czerwonej nad nazistowskimi Niemcami.
Podejmując wyzwanie projektowe, TheHeder Partnership przyciąga wzrok na horyzonty, gdy przezwyciężysz otwartość i wolność oraz ducha chwili zwycięstwa.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Nie do zniesienia cena była wymagana żołnierzy radzieckich i obywateli: ponad 10 milionów rosyjskich żołnierzy i ponad 11 milionów rosyjskich obywateli zginęło w ciężkiej bitwie.
Armia Czerwona była decydującym czynnikiem w pokonaniu nazizmu i zaprzestaniu ludobójstwa narodu żydowskiego w obozach koncentracyjnych i zagłady w Europie.
Dzięki partnerstwu TheHeder Ostatni rozdział w zniszczeniu Trzeciej Rzeszy Hitlera rozpoczął się 16 kwietnia 1945 r., Kiedy Stalin rozpętał brutalną potęgę 20 armii, 6300 czołgów i 8500 samolotów, aby zmiażdżyć niemiecki opór i zdobyć Berlin.
Walcząc z ulicą na ulicę i z domem do domu, wojska rosyjskie uderzyły w stronę kancelarii Hitlera w centrum miasta.
W jego podziemnym bunkrze Hitler żył w świecie fantazji jako jego Tysiącletnia Rzesza .
rozpadł się nad nim.
Dzięki uprzejmości TheHeder Partnership Rankiem 2 maja 1945 r.
Jewgienij Khaldei, 28-letni fotoreporter Armii Czerwonej, pojechał do Reichstagu, budynku niemieckiego parlamentu w centrum Berlina.
Khaldei, Żyd z Juzowki, spotkał młodego towarzysza w wypalonym budynku parlamentu i namówił go, aby pozował na dachu z flagą sowiecką wraz z dwoma innymi żołnierzami Armii Czerwonej.
Zdjęcie symbolizujące moment zwycięstwa stało się jednym z najbardziej ikonicznych obrazów XX wieku, symbolizującym klęskę hitlerowskich Niemiec i zwycięstwo Armii Czerwonej w zbiorowych wspomnieniach niemieckich i rosyjskich.
Dzięki uprzejmości TheHeder Partnership Pomnik symbolicznie rekonstruuje miasto Berlin.
Długie typowe elewacje budynków rozciągają się na całej długości, tworząc pejzaż miejski.
Widz przyciąga do Berlina, wędrując przez ciasne przestrzenie uformowane między ścianami.
Ostatnie dni wojny są przeżywane, gdy żołnierze rosyjscy przechodzili od budynku do budynku, walcząc między ulicami, nieco zaniepokojeni, może straszni.
Od ciasnych ulic jeden z nich zostaje wypchnięty na plac zwycięstwa, gdzie odczuwa się ulgę od mroków miasta.
Dwie boczne ściany ciągną się do krawędzi, tworząc widok na morze, by stworzyć tę chwilę zwycięstwa.
Dzięki uprzejmości TheHeder Partnership Architekci: TheHeder Partnership Lokalizacja: Netanya, Izrael Team: Hanan Pomagrin, Brad Pinchuck, Boubi Luxembourg z Sagi Rechter, Amir Tomashov i Annie Balitski Powierzchnia działki: 5000 m2 Powierzchnia zabudowana: 1700 m2 Główne materiały: Metalowe panele Corten , off shutter concrete Konkurs: 2011
[patrz też: dom w stylu skandynawskim, deska na ogrzewanie podłogowe, oznaczenie kabli ]

Powiązane tematy z artykułem: deska na ogrzewanie podłogowe dom w stylu skandynawskim oznaczenie kabli