Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Public Facilities Część VII

Pięć projektów od 2009 r., W tym zwycięzca budynku roku 2009, kategoria obiekty publiczne, za naszą siódmą rundę.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Krajowa trasa turystyczna Trollstigen / Reiulf Ramstad Architekci Projekt poprawi wrażenia z położenia i natury Trollstigen.
Przemyślenia dotyczące cech i materiałów podkreślą temperament i charakter miejsca, a dobrze przystosowane, funkcjonalne wyposażenie zwiększy doznanie odwiedzającego.
Architektura ma charakteryzować się jasnymi i precyzyjnymi przejściami między planowanymi strefami a naturalnym krajobrazem (czytaj więcej.) Cmentarz Luzów / Pedro Pacheco + Marie Clément Przesuwanie cmentarza to nie tylko transport grobowców, ale także pamięć i rytuały skonsolidowane w czasie.
Powtarza się regularna i geometryczna figura starego cmentarza, która podąża za wisielcem ziemi.
Okolice między grobami są zachowane jako elementy rozpoznania miejsca, jak również ich orientacja, w celu przywrócenia warunków świetlnych i cieni, związanych z rytuałami odwiedzin (czytaj dalej.) Skraplacz Społeczny dla Studia Superior / Pustego Projekt Skraplacza Społecznego znajduje się w podstawa gór Superstition w mieście Superior w Arizonie, który został założony w 1882 roku i ma silne powiązania z wydobyciem miedzi, srebra i złota.
Projekt znajduje się w wyjątkowej pozycji pomiędzy historyczną Main Street i Queen Creek (czytaj dalej.) InfoWash / The Design Workshop Zaprojektowany i zbudowany przez studentów w akademickim projekcie / programie budowy, 39571 InfoWash jest bezpośrednią reakcją na dewastację spowodowaną przez huragan Katrina w małe miasteczko DeLisle, Mississippi.
Aby sprostać zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym potrzebom społeczności, projekt zakłada zarówno 24-godzinną pralnię, jak i organizację, która zapewnia odbudowę dla lokalnych mieszkańców (czytaj dalej.) Sun Valley Music Pavilion / FTL Design Engineering Studio The Seasonal Pawilon Sun Valley Music, położony na południowo-zachodnim krańcu boiska do piłki nożnej w Sun Valley Resort, inspirowany jest naturalną scenerią i ma stać się miejscem spotkań towarzyskich imprez performatywnych (czytaj dalej.)
[więcej w: lg l65 instrukcja, olx słupca, dom w stylu skandynawskim ]

Powiązane tematy z artykułem: dom w stylu skandynawskim lg l65 instrukcja olx słupca