Architektura 21szego wieku : MIT Festiwal Sztuki i Techniki „FAST Light”

Płynne archiwum, dzięki uprzejmości NADAA MIT – Festiwalu Sztuki i Technologii, zakończy się w ten weekend 7 i 8 maja dzięki FAST Light, serii innowacyjnych instalacji site specific wokół kampusu MIT i wzdłuż rzeki Charles.
Instalacje prowadzone przez dyrektora Departamentu Architektury MIT, Nadera Tehrani (założyciela i dyrektora biura dA oraz nowo utworzonego NADAAA), profesor Sheila Kennedy (dyrektorka Kennedy & Violich Architecture) i profesora Meejin Yoon (dyrektor Höweler + Yoon Architecture i MY Studio) są jednymi z ostatnich projektów frontowych nad rzeką, które oświetlają noc wzdłuż rzeki w sobotę i niedzielę przed Killian Court na MIT.
Więcej informacji, zdjęć i filmów po przerwie Liquid Archive autorstwa Tehrani i Urbonasa stworzy słynny pływający nadmuchiwany ekran miejski w Charlesu dla projekcji w skali miasta.
SOFT Rockers by Kennedy dostarczy stacje ładowania słonecznego z czystą energią w postaci publicznych publicznych foteli bujanych, które pochłaniają energię w ciągu dnia i oświetlają nocą.
SOFT Rocker,.
Phil Seaton / livingphoto.net LightDrift by Yoon będzie ożywiać nabrzeże poprzez interaktywną publiczną instalację 90 pływających kulek, które reagują na aktywność pieszych i używają na brzegu rzeki.
Te instalacje wraz z Light Bridge i SKY Event przekształcą Memorial Drive na dwie noce, podczas gdy Memorial Drive jest zamknięty dla ruchu i otwarty dla publiczności dla FAST Light.
LightDrift,.
Jeff Wolfram Inne widoki na terenie kampusu to między innymi: Skylar Tibbits.
voltaDom, zapełniony sklepiony sufit między budynkami 56 i 66; Joel Lamere Overliner, spiralna instalacja origami w budynku E25; Pawilon Unflat Pavilion Nicka Gelpi, wygięty pawilon ze sklejki; i Meejin Yoon.
s Windscreen, zestaw małych turbin wiatrowych, które przekształcają energię wiatru bezpośrednio w pole światła, są wśród instalacji 20+ przez wykładowców i studentów w Departamencie Architektury, Media Lab i w Instytucie na MIT otwartym Publicznie.
Więcej informacji o wszystkich instalacjach FAST tutaj.
Szyba przednia, dzięki uprzejmości MY Studio
[więcej w: piec zgazowujący drewno, dom w stylu skandynawskim, zabudowa zagrodowa ]

Powiązane tematy z artykułem: dom w stylu skandynawskim piec zgazowujący drewno zabudowa zagrodowa