Architektura 21szego wieku : Corazon Sur Pueblo / Rondero Carpena Arquitectos, Luisa Marti i COR & amp; Wzmacniacz

Dzięki uprzejmości Rondero Carpena Arquitectos, Luisa Marti i COR & Partners Corazon Sur Pueblo jest propozycją dla parku bibliotecznego, który będzie funkcjonował jako centrum Puebla w Meksyku, mieście, w którym brakuje infrastruktury, usług i edukacji.
Rondero Carpena Arquitectos, Luisa Marti i COR & Partners przewidują program architektoniczny, który ożywi kluczowe części sąsiedztwa i stworzy zrównoważony system społeczny, w którym ludzie doświadczą wyższej jakości życia, edukacji i poszerzenia możliwości.
Czytaj dalej, aby uzyskać informacje na temat tej propozycji po przerwie.
Propozycja przewiduje realizację parku pełnego terenów zielonych i sportów dla pieszych, wraz z budynkiem lub centralną osią kompleksu, który ma na celu wywołać zmiany społeczne i rozwój, który promuje spotkania obywatelskie, działania edukacyjne i rekreacyjne.
Budowa zbiorowego podejścia do nowe wyzwania związane z kulturą cyfrową, budowanie i wzmacnianie organizacji sąsiedzkich.
Dzięki uprzejmości Rondero Carpena Arquitectos, Luisy Marti i COR & Partners Projekt ten ma na celu zaangażowanie się w miasto poprzez edukację, sport, kulturę, równość, pracę społeczną i osobiste elementy prawdziwej zmiany .
Podstawową ideą jest to, że projekt ten ma na celu przekształcenie sąsiedztwa mentalnego społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, poprawę ich środowiska fizycznego i kulturowego, stymulowanie i napędzanie odnowy, ewolucji i zmian, umocnienie dumy mieszczaństwa i poczucia przynależności, i oczywiście oferowanie alternatywne technologie dla zabawy, relaksu, łączności, edukacji i oświecenia.
Dzięki uprzejmości Rondero Carpena Arquitectos, Luisy Marti i COR & Partners W istniejących przypadkach, takich jak Medellin Library Park, widzimy, że w pierwszych dwóch latach działalności wpływ na obywatelstwo był ogromny.
Bezpośredni beneficjenci i użytkownicy poruszają się między zdumieniem, dumą, wdzięcznością i nadzieją, a szczególnie dotyka postawy dzieci, młodych i starych dzielnic, pozostawiając na boku dorosłą populację.
Aby wzmocnić miejskie znaczenie interwencji, program wybranej architektury musi być zdolny do wyświetlania i bycia punktem odniesienia dla jego bezpośredniego kontekstu, jako duży parasol o silnej tożsamości.
Jest to przestrzeń dla zboru publicznego, dla sportu, kultury i wiedzy.
Dzięki uprzejmości Rondero Carpena Arquitectos, Luisa Marti i COR & Partners Architekci nadali priorytet stowarzyszeniom, które powstałyby z różnych elementów projektu.
Budynek to.
Latarnia morska.
widzieć i być widzianym.
Jest światłem dla zmiany społecznej i dosłownie światłem w ciemności.
Światła LED i algorytm komputerowy nadają pulsującej jakości światła jak bicie serca.
Program jest złożony i kompleksowy ze strefami użytkowania, które pozwalają mu zachować porządek, ale rozszerzają się w programowych zastosowaniach.
Park to nie tylko ogród.
Jest to sport (piłka nożna, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, jazda na łyżwach), muzeum na wolnym powietrzu, ogród, który opowiada historię Meksyku, zewnętrznej hali wystawowej.
Wyraz architektoniczny nawiązuje do meksykańskiej tradycji przestrzeni pół-zewnętrznych i pastelowej palety kolorów.
Wdrażany program promuje kształcenie zawodowe poprzez staż, lokalny biznes i mikro cele na przyszłość dzielnicy.
diagram 01 Architekci: Rondero Carpena Arquitectos, Luisa Marti i COR & Partners Klient: Gobierno de Puebla, Pue Status: Opracowanie typologii: Budynek publiczny Lokalizacja: Puebla, Pue, México Powierzchnia: 3 320 m kw.
[hasła pokrewne: olx zduńska wola, deska na ogrzewanie podłogowe, oznaczenie kabli ]

Powiązane tematy z artykułem: deska na ogrzewanie podłogowe olx zduńska wola oznaczenie kabli