Architektura 21szego wieku : AD Recommends: Best of the Week

Domy, muzea i zapomniane zabytki Jugosławii.
Cała część naszego wyboru najlepszych z zeszłego tygodnia.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Betonowa szczelina House / AZL architekci Betonowa szczelina House to współczesna konkretna rezydencja położona w spokojnej dzielnicy Nanjing w dzielnicy Kuomingtang.
Cała konstrukcja i dach są wykonane z betonu wciśniętego w niestandardową formę, wykonaną ręcznie z pięciocentymetrowych poziomych pasów drewna, aby pozostać w skali z sąsiednimi stuletnimi budynkami z cegły (czytaj dalej.) Sines Center for the Arts / Aires Mateus Budynek znajduje się na początku głównej ulicy łączącej miasto z morzem i wyznacza tradycyjne wejście do historycznego jądra.
Centrum obejmuje różnorodne działania, dzięki którym powstaje wyjątkowy budynek: sale wystawowe, biblioteka, kino-teatr i centrum dokumentacji.
Szeroko rozpowszechniony program wymaga zajęcia całej działki, objęcia ulicy poniżej średniego poziomu terenu i dostosowania jej wolumetrii zewnętrznej do monumentalnej skali murów zamkowych (czytaj dalej.) Jugosławia Zapomniane pomniki zlecone przez byłego prezydenta Jugosławii Josipa Broza Tito w latach 60.
i 70.
dla upamiętnienia miejsc, w których miały miejsce II Wojna Światowa, te zapomniane struktury są puste i bez znaczenia, jakie miało kiedyś wiele lat temu.
Zaprojektowane przez różnych rzeźbiarzy i architektów, silne i mocne połączenie sztuki i architektury gromadzą się w tych zabytkach, aby przekazać poczucie pewności i siły Socjalistycznej Republiki (czytaj dalej.) Rozszerzenie Muzeum Moritzburg / Nieto Sobejano Arquitectos Starożytny zamek Moritzburg w mieście Halle jest bardzo wartościowym przykładem gotyckiej architektury militarnej, typowej dla Niemiec pod koniec XV wieku.
Jego burzliwa historia nieuchronnie znalazła odzwierciedlenie w wielu przemianach, które przeszła przez lata.
Mimo to budynek zachowuje oryginalną strukturę głównych elementów architektonicznych: otaczającą ścianę, trzy z czterech okrągłych wież w narożnikach i centralny dziedziniec (czytaj więcej.) Architektura DOX / K Ta wielopiętrowa rezydencja studencka Hala, zaprojektowana przez K-architekci, mieści 234 apartamenty.
Projekt składa się z trzech oddzielnych budynków połączonych szeregiem zachwycających zewnętrznych klatek schodowych (czytaj więcej.)
[więcej w: studnie głębinowe cena, olx słupca, skrzynia murarska ]

Powiązane tematy z artykułem: olx słupca skrzynia murarska studnie głębinowe cena